Dekoratif Cam Filmi

Birçok cam filmi kullanıcısının tecrübelerini paylaştığı gibi, cam filmleri çok çeşitli faydalar sunarlar. Ev ve işyerlerinde artan enerji verimliliğinin yanı sıra düşük ısı, parlama ve UV ışınlardan koruma, gizlilik ve güvenlik gibi faydaları da bulunmaktadır.  Ancak birçok kişinin bilmediği şey vardır; dekoratif cam filmleri tüm bu avantajlarının yanında ayrıca evin veya işyerinin herhangi bir pencere ve odası için estetik görünüm sağlamaktır!

Dekoratif Cam Filmi Nedir?

Dekoratif cam filmleri, farklı desen ve tonlarda bulunan kendinden yapışkanlı filmlerdir. Hemen hemen her düz cam yüzey dekoratif cam filmi ile bir sanat eserine dönüştürülebilir. Mesela bir yatak odasından tutunda banyo, çalışma odası, mutfak, koridor, tavan penceresi, garaj kapısı, bodrum penceresi gibi hemen hemen her düz zeminde kullanılabilirler.

Bu filmler mahremiyetin önemli olduğu odalarda kullanım için dekoratiftir ve aynı zamanda, ortam ışığını önemli ölçüde azaltmadan ışığı dağıtır. Bu cam kaplamalar ısıyı, parlamayı ve ultraviyole radyasyonun % 99’unu azaltırken 24 saat mahremiyet sağlarlar.  Camda kumlanmış bir görünüm oluşturarak ışığın bir miktarını içeri girmesini izin verir ve yarı saydam efekti sayesinde kullanıldığı mekânları karartmazlar.  Bu aynı zamanda ev bitkilerinin gelişmesi için ideal ışıklı alanlar oluşturur.

Farklı Dekoratif Cam Filmleri

Pencerelerini süslemek isteyen ev ve işyeri sahipleri için aralarından seçim yapabilecekleri birçok farklı dekoratif cam filmine bulunmaktadır. Bazı film türleri bir pencereye renk katarken, bazıları bir pencerenin görünümünü ilgi çekici bir tasarımla adeta sanat eserine dönüştürür. Belirli bir odanın dekorunu tamamlayan ve tüm mekâna ekstra çekicilik katan bir tür cam filmi seçmek mümkündür.  Kişinin zevk ve ihtiyacına göre ister buzlu, ister desenli, ister renkli bir dekoratif cam filmi  seçerek daha yaşanası mekânlar yaratabilmek mümkündür.

 Dekoratif Cam Filminin Faydaları Nelerdir?

Byoruc cam filmi uygulamaları uzman kadrosu ve zengin ürün yelpazesi ile pek çok farklı desen ve renkte dekoratif cam filmleri satışı yapan bir firmadır. Bu cam kaplama ürünlerinin estetikliği yanında sağladığı faydalar neler diye merak ediyorsanız faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Estetiklik: Yaşanılan mekânları daha şık ve yaşanası kılacak farklı renk ve desenleri ile estetik bir görüntü sağlar.
  • Maliyeti Düşüktür: Buzlu cam veya desenli camlar düz camlara göre daha yüksek fiyatlıdırlar. Dekoratif cam filmi ile düz camları istenilen görüntüye kavuşturulabilirken kullanımı güvenlidir.
  • Enerji Tasarrufu Sağlar: Dekoratif cam filmi, enerji maliyetlerini düşürmeye ve çevre üzerindeki etkileri azaltmaya yardımcı olabilir. Kışın soğuk havayı, yazın ise sıcak havayı dışarıda tutarak pencerelerin hava koşullarına dayanıklı olmasını sağlar. Dolayısıyla fatura miktarını düşürür, tasarruf sağlar.
  • Çevre Dostudur: Kullanılan enerji miktarını düşürerek, doğada bırakılan karbon ayak izi azaltır.
  • Suç ve Doğal Afetlerden Korunma Sağlar: Dekoratif cam filmi evi ve yaşayanları güvende tutmaya yardımcı olabilir. İçerisinin dışarıdan görünmesini engeller ve bu da kötü niyetli kişilerin çalmak isteyebilecekleri şeyleri görmelerini engellemeye yardımcı olur.  Ayrıca doğal afetlerden, özellikle rüzgâr ve fırtınayla ilgili afetlerden korumaya yardımcı olabilir.