Isı Kontrol Cam Filmi

Güneşli bir günde camın önünde oturan biri için, güneş ışıkları çok rahatsız edici olabilir. Neyse ki, bunun bir çözümü vardır. Isı kontrol cam filmi, birçok ev ve işyeri sahibinin evlerindeki sıcaklığı kontrol etmesine yardımcı olan uygun maliyetli bir çözümdür. Cam filmi, pencereleri perdeyle tamamen örtmeye gerek kalmadan aşırı ısınmadan koruyabilir.

Isı Kontrol Cam Filmi Nedir?

Isı kontrollü cam filmi, güneşin ısısını yansıtarak içeri girmesine izin vermeyen cam film uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde ev ve işyerlerinde konfor düzeyi artırılabilirken işyerlerinde çalışma performansı da artırılabilir. Sonuç olarak, daha serin hissedilmesini ve dolayısıyla soğutma maliyetlerini düşürecek bir uygulamadır.

Isı kontrol cam filmlerinin temel amacı ısı kontrolü yapmak olsa da, tek avantajı bu değildir. Bu filmler ayrıca UV (ultraviyole) ışınlarının % 99’unu bloke ederek ev ve işyeri mobilyalarında, zeminlerinde ve pencere uygulamalarında solma hasarını azaltırken bazı filmler kışın ısı kaybını da azaltır. Ayrıca güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi koruyarak cilt kanseri riskini düşürür. Tüm bu faydalar göz önüne alındığında, ısı kontrol cam filmine yatırım yapılması yadsınamaz bir gerçektir.

Isı Kontrol Cam Filmi Nasıl Çalışır?

Isı kontrol cam filmi, pencerelerden giren ısıyı kontrol ederek ekstra konfor sağlayabilir. Ayrıca hem yazın sıcağında hem de kışın soğuğunda enerji faturalarını düşük tutulmasında etkilidirler.  Genel anlamda ısı kontrol cam filmi güneşten gelen ısıyı yansıtan bir yapıya sahiptirler. Bu, evinizdeki genel ısı kazancını azaltır ve bu etki nedeniyle, daha serin hissedilir.  Ayrıca bazı yüksek kaliteli cam filmleri, şeffaf camlardaki olan ısı kazanımının% 85’ini engelleme potansiyeline sahiptir. Bu, klimanın sık sık çalıştırmaya gerek kalmadığı için faturalardan tasarruf edileceği anlamına gelmektedir.  Birde bunun tersine, aynı film soğuk aylarda içerdeki mevcut ısıyı tutabilirken ısınma maliyetlerini düşürebilir.

Isı Kontrolü Cam Filminin Diğer Faydaları

Film kullanmanın en büyük avantajlarından biri, dışarıyı görmeyi engellememesi ve ışığın içeri girmesine izin vermesidir. Böylelikle güneşi ve ısıyı dışarıda tutmak için panjur veya perde kullanmaya gerek kalmaz.  Perdeler her ne kadar etkili olsalar da ışığın odaya girmesini engelleyerek bunu yaparlar. Cam filmi ile güneşin içeriyi ısıtmasına izin vermeden doğal ışığın içerisini aydınlatmasına izin verir.

Seçilen ısı kontrol cam film türüne bağlı olarak başka avantajları da vardır. Isı kontrol cam filmi söz konusu olduğunda çok çeşitli varyasyonlar söz konusudur. Örneğin, statik yapışabilen bir çeşidini kullanıldığında pencerelere yapışması gerekmez. Yapışkan film tipik olarak daha uzun süre kullanılır ancak statik streç kullanıcısına biraz daha fazla esneklik sağlar. Gerekirse kaldırıp tekrar uygulanabilir.

Ayrıca farklı renklerde ısı kontrollü cam filmi seçebilme imkânı vardır. Renkler, ısıyı etkili bir şekilde dışarıda tutarken görüşünü engellemeden mekâna zarif bir görünüş kazandırır. Açık gri veya platin gibi renkler bir odaya hoş bir estetik dokunuş kazandırabilir. Bunun yanında tüm yıl boyunca etkilidir, hem kış hem de yaz kullanılabilirler.

By Oruc Isı Kontrol Cam Filmleri

Isı Kontrol Cam Filmleri, camınıza içten uygulanarak, güneşten gelen zararlı ışınların %90’ını dünyaya geri yansıtır ve yazın sıcak günlerinde serin ortamlar yaratır. Bu da iş yerlerinizde ve bulunduğunuz ortamlarda, güneşin parlaklığından ve aşırı ısısından sizi koruyarak daha rahat bir çalışma ortamı sunar. Isı Kontrol Cam Filmleri, Güneş ısısının %90’ını yansıtma özelliğinden dolayı, enerji tasarrufu sayesinde Isı Kontrol Cam Filmine ödediğiniz parayı 2-3 senelik bir zaman zarfında geri kazanmış olursunuz. Aynı zamanda siz bulunduğunuz ortamdan dışarıyı seyrederken, Isı Kontrol Cam Filmleri dışarıdan görünmenizi engeller. Türkiye’de ilk defa geniş Renk yelpazesiyle yapılarınıza daha modern ve şık bir görüntü sağlar.

(Infrared Radutiton) FILM :Güneşin zararlı ışınlarını ortadan kaldırmak için yine IR Films kullanmalıyız. (Infrared Radutiton) FILM güneşten gelen ultraviole ışınlarının (MOR ÖTESİ) %99’unu ve ifraruj radyasyon ışınlarının (KIZIL ÖTESİ) %90’ını keser. Parke zemin, halı ve özel fonlar, pahalı sanat ve mobilyalara kadar her şey risk altındadır. Daha da önemlisi, bazı deri hastalıkları da bu ışınlardan oluşur. Dikkat edilecek bir husus da, piyasadaki bazı cam filmleri ultraviole ışınlarını keserken infaruj radyasyon ışınlarını kesmez. Bu da sorunu ortadan kaldırmaz. Lütfen ultraviole malzeme isterken infraruj radyasyon kesme özelliğinide ısrarla isteyin!