Kumlama cam filmi ofis veya koridor gibi uygulandığı, mahremiyet sağlama amaçlı dekoratif folyodur. Bu kaplama çeşidi takıldığı alanın dışardan görünmesini engellerken, ortamı karartmaz. Özelliği korumanın yanı sıra, uygulandığı alanında yalnızca kısmi bir buzlanma veya gizlilik yaratmaz aynı zamanda farklı bir reklam ve tanıtım etkisi yaratır. İstendiğinde bu mat cam filminde metin, marka veya firma isimleri, logolar, desenler veya şeritlerin dekoratif kesimleri sağlanarak firma veya markanın şık ve zarif reklamları yapılabilir.

Kumlama Cam Filmi Faydaları

Kumlama cam filmi uygulamalarının kullanıldıkları alanlara ve ihtiyaca cevap veren özellikleri bulunmaktadır. İç tasarım çalışmaları için kullanılabilirken, tasarlanmış logolar veya harfler için bilgisayarla kesilebilirler. Bunun yanında ister gece ve ister gündüz tam bir mahremiyet ve gizlilik sağlarlar.  İçte ve dışta mekana yumuşak beyaz bir görünüm kazandırırken bu görünüşe estetiklik katar. Asit kenarlı veya kumlanmış cama ekonomik bir alternatifler. Ayrıca camı güçlendirerek güvenliğini artırırlar.

 Kumlama cam filmi, şeffaf düz cama, lamine edilmiş, renkli düz cama, sertleştirilmiş veya telli cama uygulanabilir. Ancak, tel camın pürüzsüz yüzeyine filmin yapışmasını sağlamak için önce numuneler uygulanmalıdır. Çünkü bazı durumlarda camın takıldığı materyaller çapaklı olabilir ve bu yapışmasını önler. Genellikle iç mekânlara uygulanan kumlama cam filmlerinin yedi yıllık garantiye sahipken bu garanti dış mekan uygulamaları geçerli olmayabilir. Bu filmin kullanılması camda olası çarpma nedeniyle oluşacak kırılmada dağılma yapmaz ve yaralanma ihtimalini de ortadan kaldırır.

 Kumlama Cam Filmi Özellikleri ve Kullanıldığı Alanlar

Kumlama cam filmin en bilinen özelliği uygulandığı mekânda fulü bir görünüş elde edilmesidir. Özellikle ofis gibi ortamlarda departmanlar arası mahremiyeti sağlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında evlerde de kullanımı gün geçtikçe daha yaygın hale gelmektedir. Güneş ışıklarının kırarak gölge alan sağlayan bu cam filmleri, farklı desen ve renkleri ile dekoratif amaçlı da kullanılabilirler. Ya da işyerleri için grafik, şekil veya logo çalışması yapılabilirler. Ayrıca olası bir çarpmada camı güçlendirerek kısılmasını önlerler.

Kumlama cam filmleri kullanım alanları çok geniştir. İşyerlerinde ofis bölmelerinde, duşa kabinlerde, evlerde, mahremiyet istenen her alanda kullanılabilirler.  Bu cam filmlerinin teknik özelliklerine bakıldığında; ısı azaltma % 28, parlama azaltma % 22, ultraviyole ışını kırma % 98, gölgeleme katsayısı 0,82, ışık iletimi% 69 ve U Değeri 6,19 civarıdır.  Tüm bu avantajları ile hem güneşten faydalanabilme hem de mahremiyetini koruyabilme imkânı tanırlar.

Kumlama cam filmi çeşitleri ve renkleri ile her geçen gün popülerlik kazanan bir cam kaplamasıdır ve ekonomiktir.  Bunun yanında kaliteli malzeme ve uzman bir ekiple uygulanması için önemlidir. Byoruc cam filmi uygulamaları zengin ürün seçenekleri ve uzman kadrosuyla işyeri ya da evlerine kumlama cam filmi uygulatmak isteyenler için bir telefon kadar yakındır.