Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi; ihtiyaçları kişiden kişiye veya yaşanılan bölgenin iklim türüne göre değişebilir. Fakat soğuk bir bölgede yaşıyor olsanız bile, bu kaplamalar güneşe karşı koruma sağlayarak güvenliği ve konfor düzeyini artırır. Bunun yanında aracınıza taktıracağınız cam filminin geçirgenlik seviyeleri ve yasal uygunluğu önemli bir kriterdir.

Bu cam filmleri, yüksek optik netliğe sahip yüksek teknolojiyle üretilmektedirler. Güneşin enerjisi ultraviyole ışık, görünür ışık ve yakın kızılötesi radyasyondan oluştuğu için, tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına uyacak şekilde bu üç kritere göre düzenlenirler. Araç sahipleri istedikleri takdirde şu özelliğe sahip cam filmlerinden herhangi birini seçebilirsiniz:

  • Sadece ultraviyole (UV) ışınları filtreleyen filmler
  • Parlamayı kontrol etmek ve otomobilin görünümünü iyileştirmek için görünür ışığı azaltan filmler
  • Camın görünümünü değiştirmeden, ısıyı azaltmak için hem UV’yi hem de çoğu güneş kızılötesini engelleyen filmler

Oto cam Filmlerinin Faydaları

Yasal standartlarla uygulandığı takdirde uygulanmasında hiçbir mahsur olmayan oto cam filmlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Sürücünün konfor ve güvenliği başta olmak şart ile aracı daha estetik bir görünüme kavuşturur. Bunun yanında diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Araç döşemesinin solmasını önleyebilir: Arabalar, mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını istenilen değerli varlıklardır. Araca profesyonel bir şekilde cam filmi taktırmak, yapılan araç yatırımını korumanın harika bir yoludur. Cam filmi döşemenin solmasını, deri ve vinilin rengini bozabilecek sert güneş ışığını sürekli olarak engeller yapıdadır.

 Zararlı UV ışınlarını engeller: Oto cam filmi, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının % 99’unu engelleyerek cilt yaşlanmasını önleyebilir.  Ultraviyole ışığa uzun süreli maruz kalma, cilt yanıkları, cildin koyulaşması, erken yaşlanma ve cilt kanseri gibi ciltte hasara neden olur. Şeffaf cam filmi veya açık renk tonu bile hem zararlı UVA hem de UVB ışınlarını engelleyebilen UV koruması sağlar.  Cam filmi koruması, uzun süre araç kullanan kişiler için, bu riske karşı koruma sağlamada kritik bir avantaj sağlar.

Yakıt tasarrufu sağlar: Tüm yolcular için doğru klima seviyesini bulmak zor olabilirken cam filmi bu ikilemi çözmeye yardımcı olabilir. Sınıfına bağlı olarak, otomotiv cam filmi bir arabada oluşan güneş ısısının % 35-65’ini engelleyebilir.

Cam koruması sağlar: Cam filmi, bir nesneye çarptığında camın kırılmasını önlemek için tasarlanmıştır. Bir araba kazası durumunda, yolcular uçuşan cam parçalarından ve camlardan dışarı fırlamasından korunur. Ek olarak, hırsızlar renkli camı kırıp arabaya girmekte zorlanacaklardır.  İşte bu cam film kaplamaları, sağladığı tüm bu avantajlarla can ve mal güvenliğinin korunmasında önemli bir rol oynar.