Folyo Kaplama, otomobiller sürücüleri için en gözde varlıklardır denilebilir.  Hayal edilen bir aracı almak için yıllarca çalışan biri bile kullandığı araç görüntüsünden zaman içerisinde sıkılabilir ve değiştirmek isteyebilir. İşte bu etapta araç folyo kaplama uygulamaları devreye girmektedir. Bu uygulamalar kişinin bu istek ve arzusuna cevap verecek bu çözüm yolu, özellikle son yıllarda popüler olan bu uygulamadır.

Oto folyo uygulamaları yapılırken, uzman bir ekip tarafından uygulanması yanında kalitesi de önemlidir. Byoruc cam filmi bu konuda hayallerinizi ve istekleriniz doğrultusunda aracınıza folyo film taktırabileceğiniz bir firmadır. Aracınızda bulunan çizik, darbeleri kapatabilen bu uygulama sayesinde kendi tarzınızı yansıtabilir aracınızın rengini ve görünümünü değiştirebilirsiniz.

Aracınıza Folyo Kaplama Yaptırmanın Faydaları

Öncelikle aracınız yeni ise yaptıracağınız folyo film kaplaması ile aracınızı koruyabilirsiniz. Sökülmesinin pratik, kısa zamanda olması ve araçta hiçbir iz kalmaması sayesinde elden çıkarmak istediğinizde, hasarsız olarak daha yüksek fiyatla satabilirsiniz. Bunun yanında otomobilinizin renginden sıkıldığınızda değiştirme imkânı sunar,  sürücü deneyim ve konforunuzu artırır.

Eğer kullandığınız araçta çizik, çarpık ya da göçük gibi dışardan fark edilen ve sizi rahatsız eden bir görünüm varsa, folyo kaplama bu görünümü yenileme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir şekilde uygulandığında ve kaliteli malzeme ile 10 yıl civarı tekrar masraf etmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz.  Ve istediğiniz an tekrar tekrar rengi ve deseni değiştirme fırsatı sizin inisiyatifinizde.  Bunun yanında bu uygulamanın bir aracın boyanma maliyetine göre çok daha aşağılarda olmasından dolayı ekonomik ve bütçe dostu bir uygulamadır.

Oto folyo kaplama yapılan araçlar ayrıca aracı güneşin zararlı etkilerinden, çetin kar ve yağmur koşullarından korumakla kalmaz, ağaç polenlerinin boyaya zarar vermesini de önler. Dolayısıyla aracın ömrünü uzatır. Usta bir firma tarafından uygulanması durumunda kolay kolay deforme olmayan bu kaplamalar hem aracınız hem de sizin için şık, estetik ve güvenli uygulamalar olarak kabul edilirler. Üstelik sökülürken çok kısa zamanda ve araç boyasına zarar vermeden eski haline de dönmek mümkündür.

Araçlara uygulanan folyo kaplamaları, kaportaya yapılacak olası bir boyama işlemine göre çok aha ekonomik bir uygulamadır. Bunun haricinde bir araca uygulanan bir boya işlemi o aracın satış fiyatı düşüren bir kriterdir. İşte tam bu noktada folyo kaplama işlemi devreye girmektedir ve uygulayıcılarına maddi avantajlar sunmaktadır.

Folyo Kaplama Çeşitleri

Araba kaplama çok daha detaylı ve çok yönlü bir seçenektir, hemen hemen her tasarım basitçe vinile veya ambalaj filmine basıldıktan sonra aracın dış hatlarına yapıştırılarak araca uygulanmasına izin verir. Düz renk sarma filmleri, mevcut boyayı tamamen kaplayarak arabanın rengini tamamen değiştirmesini çok daha kolay hale getirir. Bunun yanında en popüler ve görsel olarak çarpıcı araç kaplama efektlerinden biri mat siyah rengidir.  Ayrıca farklı desen ve renklerden birini seçmek ve uygulattırmak mümkündür.