Birçok kimse cam rengi veya cam filmi kelimelerini duyduğunda, aklına arabaların ve kamyonların üzerindeki yer alan koyu renk tonu gelmektedir.  Ve bu uygulamanın, dışarıdan bakıldığında içerisinin karanlık görünmesine,  bazen de içeriden dışarısının zor görüneceğine neden olacağına düşünür. 

Oysa günümüz teknolojileri sayesinde durum hiçte böyle değildir. Kullandığı alanda pek çok avantaj sağlayan bu uygulama hakkında bilgi edinerek bu ön yargıları yıkılabilir, ihtiyacınız olan cam filmi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peki; cam filmi neden kullanılır? Diye baktığımızda bunun birden çok nedeni vardır. İşte cam filmini neden kullanmanız gerektiğine dair nedenler;

 Cam Filmi Tasarruf Sağlar

Ev veya işyeri camlarında cam filmi kullanılarak ısı ve enerji tasarrufu sağlanabilir. Genel olarak odaların ve evlerin ısınmasının ana nedenlerinden biri güneş ışığıdır ve bu yaz aylarında klima için tüketilen enerji düzeyini artırır. Aynı şekilde kışında soğuk havanın içeri nüfus etmesiyle yakıt enerjisi artmaktadır. Cam filmi uygulamaları ile güneş ışığı yoluyla içeri giren ısı miktarı büyük ölçüde azaltılırken enerji kullanımı azaltır ve dolayısıyla faturala miktarları düşer.

Cam Filmi Mobilya ve Döşeme Renklerinin Solmasını Önler

Camlarda film uygulaması güneşin UV zararlı ışıklarının direk içeri girmesi engellenmiş olur. UV ışınlarının solma etkisi çok güçlüdür ve kumaşları, sanat eserlerini, ahşabı ve diğer malzemeleri etkileyebilir. Bu aynı zamanda evdeki mobilyaların zamanlarından önce eskimesini sağlayan bir durumdur. Standart bir cam, güneşin UV ışınlarının yüzde yetmişine kadar içeri girmesini izin verir.

Cam Filmi Parlamayı Azaltır

Ev veya işyeri camlarına uygulanan cam filmi ile pencerelerde renklendirme yapılarak rahatsız edici güneş parlamasını engellemek mümkündür. Bununla birlikte bu parlamayı engellemek için kullanılan perdenin kullanılması gerekmez. Perde kullanımı ve temizliğinden kurtularak pratik biz çözüm sunan bu uygulama sayesinde, ışık seviyesi kontrol altında tutulabilirken, aynı zamanda kolayca dışarısı görülebilir.

Cam Filmi Sağlık Açısından Faydalıdır

Konutlarda cam filmi kullanmanın sağlık açısından birçok faydası vardır. Genel olarak, cildi kurutup zarar verebilecek güneş ışığına doğrudan maruz kalma azaltılır ve dolayısıyla cilt sağlığını iyileştirir. Ayrıca, evin daha serin olmasını sağlayarak klima ihtiyacını azaltır.

Cam Filmi Güvenlidir

Güvenlik açısından cam alanlar duvara göre daha zayıftır. Cam filmi, olası bir saldırı, afet ya da hırsızlık durumlarında bu alanların güçlenmesini sağlayarak can ve mal güvenliğini korumada etkili çözümler sunmaktadır. Bu mekânlardaki camların parçalanmasını önleyerek, olası bir kırılma durumunda yaralanmanın önüne geçer, hırsızlar için caydırıcı olur.

Bunun yanında alana görmeyi planlayan kötü niyetli kişilerin mekâna girme süresini uzatır ve müdahale etme şansı tanır. Küçük çocuğu olan ev sahipleri için camın kırılmasını önleyerek can güvenliği sağlar.

Sizde işyeri ve evlerinizde bu kadar çok yararı bünyesinde barındıran cam filmini uygulattırmak istiyorsanız Byoruc cam filmi uygulamaları web sitesine göz atabilir, ihtiyacınız ve zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.