Cam filmi, uygulanan camlardan dışarısı doğal bir şekilde görülebilirken, dış unsurlara (örneğin rüzgâr, yağmur ve kar) karşı bariyer görevi görecek şekilde tasarlanmıştır. Oysa ısı, ışık ve UV Işınlarından oluşan güneş enerjisi veya güneş ışığı, düz bir bir cama çarptığında, enerjinin neredeyse% 90’ı camdan iletilir.

Bunun yanında cam filmlerinin pek çok alanda kullanılabilir olması, kişilerin ihtiyaçlarına göre geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır. Cam filminin nerede kullanılır diye baktığımızda kullanım alanlarını şu şekilde sıralanabilir:

Otomotiv Filmleri

Cam filmi, parlamayı, güneş ışık ve ısısını azaltarak daha konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Ek olarak, zararlı UV ışınlarını % 99’a kadar azaltır, bu da iç mekânın uzun süreli solmasını azaltırken cilt ve gözleri hasardan korur. Bunun yanında olası bir kaza ve çarpma durumunda camların parçalanmasını önleyerek can güvenliğinde önemli rol oynar.

Konut / Reklam Filmleri:

Cam filmlerinin UV ışınlarını engelleme özelliği, bu zararlı ışınların cilt ve gözler üzerindeki olası hasara karşı koruma sağlar. Bununla birlikte mobilya, halı gibi eşyaların renklerinin solmasını önler. Bir evin veya ofisin tasarımını geliştirebilecek ve tamamlayabilecek çeşitli cam filmi tonları veya renkleri vardır. Belirli kurulumlarda Cam filmi ayrıca ek gizlilik sağlayabilir. Ayrıca işyerleri camlarında kullanılması ile hem camlarda güvenliği sağlarken, firma, marka ya da ürün reklamı yapılmasında etkili bir pazarlama şansı sunar.

Güvenlik Filmleri: 

Camla ilgili kazalar, özellikle çocuklu konutlarda tehlikeli durumlar yaratabilir. Güvenlik filmi, kırık camı etkili bir şekilde bir arada tutarak yaralanma olasılığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca bu koruyucu filmler olası bir saldırı ve hırsızlığı önlemeye yardımcı olması için kullanılmaktadır. Bir kişinin camı kırmasını tamamen engelleyemezken, filmin kalınlığı camı kırmayı daha zor ve zaman alıcı hale getirir. Bu da mekâna girme süresini uzatır, yetkililerin olaya müdahale şansını yükselterek hırsızların yakalanma olasılığını da yükseltir.

Anti-Graffiti Filmleri

Saldır ve kaza nedeniyle hasar gören camları değiştirmek pahalıdır. Birçok ticari bina sahibi, camlarını grafiti ve cam kazımanın neden olduğu hasarlardan korumak için çıkarılabilir anti-grafiti filmi seçmektedir. İhtiyaçlara uygun stili bulmak için farklı cam filmi çeşitleri ve renleri arasında ihtiyaca ve alana göre seçim yaparak kullanmak yeterlidir.Cam filmi kullanım alanlarına bakıldığında ev, işyerleri, toplu alanlar, kamu binaları gibi farklı alan ve amaçlarla kullanılabilmektedir.

Düz, kumlu, aynalı, buğulu, buzlu, desenli pek çok renk ve desende bulunan cam filmi çeşitleri, örneğin bir ofis için farklı departman bölümlerini ayırmak için işlev görebilir. Dışarıdan bakıldığında içerisini göstermediği halde içeriden bakan için dışarısının net bir şekilde görünmesini sağlayan bu filmler, iş hayatında performans artışına önemli derecede yardımcı olabilirler.  Sizde kullanacağınız alana ve ihtiyacınıza uygun cam filmi için Byoruc cam filmi uygulamaları web sitesini ziyaret edebilir, zengin ürün yelpazesi içinden size hitap edenin satın alabilirsiniz.